Çocuğunuz hasta ise şifa kaynağı biziz...
Bünyesinde çocuk üzerine ihtisas yapmış hekim, deneyimli çocuk hemşiresi ve sağlık personeli ile hizmet vermekte olan merkezimiz, siz değerli halkımıza hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktadır.
Çocuk Sağlığı, sağlıklı bir gelecek için önemli adımlardan biridir.
Merkezimiz, kaliteli hizmet anlayışı ile hastalarına memnuniyeti yaşatan, tercih edilen ve referans olarak gösterilen kuruluş olmak hedefindedir.
Doktorumdan korkmuyorum başak çocuğu seviyorum..
Merkezimiz kaliteye ve etik davranışa önem veren, profesyonelliği benimseyen, hastanın ihtiyaç duyduğu güvenilirliği ilke edinen anlayışı ile hastalarına hizmet vermektedir.

Çocuk Cinsiyet ve Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Gebelik, bebeğin anne karnına düşmesiyle başlayıp, doğum ile biten sürece verilen isimdir. Kadınların hormon dengesinde büyük değişikliğe sebep olmasıyla birlikte davranışlara yansıyan bu süreç oldukça zorlu geçer.

Birçok hamile kadın kaç aylık hamile olduğunun yanı sıra bebeğin cinsiyetini de merak eder ama maalesef bu konuda bir tahminde bulunamaz. Bunun için modern tıpta birçok alternatif metot olsa da genelde en doğru tahmin çin takvimi sayesinde yapılır. Günümüzde kullanılan hamilelik sürecinin temeli 700 yıl öncesinde Çinlilerin oluşturduğu bu takvime dayanır. Bu takvimde hamilelik süresi 40 hafta olarak belirtilmiştir. Dünya ortalamasındaki verilerle karşılaştırıldığında yapılan tahmin doğru olup, şu an modern tıpta da bu şekilde kabul görmektedir.

Gebelik Hesaplama Nasıl Yapılır?

Hamilelerin çoğu gebe kaldığı günü hatırlamaz. Bu durum son derece normaldir. Gebe kalınan günün bilinmemesi anne adayının, kaç haftalık gebe olduğunu bilmemesine yol açar. Bu nedenle anne yapılacak testlerin listesini tutamaz ve kontrollerin zamanını ayarlayamazsınız.

Jinekologlar bu durum için son regl olunan tarihi hamilelik başlangıcı olarak kabul ederek bir hamilelik takvimi oluştururlar. Anne adayının son âdet görülen tarihi esas alınır ve 40 hafta sonrasını doğum tarihi olarak kabul eder.  Doktorunuz gebelik takviminizi bu şekilde oluşturarak hamile kalma sürecinizi belirler.

Hamilelik sürecini merak eden anne adayları son adet gördüğü tarihi gebelik haftası hesaplama sisteminden sorgulayarak kaç aylık hamile olduklarını öğrenebilirler. Buradan doğum yapacağınız tarihi yaklaşık olarak öğrendikten sonra bebeğinizin burcunu da öğrenebilirsiniz.

Ayrıca doğum tarihini yaklaşık olarak bilmeniz doğuma hazırlıksız yakalanmanıza engel olur. Bu şekilde kötü bir sürprizle karşılaşmadan buna göre tedbir alırsınız. En önemlisi de bu sitede bebek sağlığı ile ilgili gelişmeler hakkında ve hamilelik sürecini nasıl geçirmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Anne ve bebek sağlığı için birçok yararlı bilgi bulacağınız bu siteyi mutlaka takipte kalmalısınız.

Hafta Hafta Hamilelik Takibi

Birçok kimse hamileliği aylık periyotlarla takip etse de tıpta bu süreç haftalık olarak takip edilmektedir. Hafta hafta hamilelik takibi son derece önemlidir. Çünkü birçok haftada çocuğun ve annenin sağlığı için test yapılarak her şeyin kontrol altında olması sağlanır. Aksi halde bebeğin gelişim bozuklukları ya da düşük gibi sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu site hamilelik haftası hesaplama aracıyla hamileliğinizin takibini kolaylaştırarak anne ve bebek sağlığı konusunda birçok faydalı bilgi verir. Hamileliğinizin daha kolay geçmesi için farklı tüyolar veren bu site ile çok daha kolay bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.

Bebek Kan Gurubu Öğrenme

Anne adayları mutlaka kan uyuşmazlığı olma durumunu öğrenmelidir. Bu işlem evlilik öncesinde tahlillerde ortaya koyulur. Fakat gözden kaçma ihtimali olduğundan mutlaka tekrar kontrol edilmelidir. Bunun için tekrar hastaneye gitmeniz veya kan tahlili yaptırmanız gerekmez. Eğer eşinizin ve kendi kan grubunuzu biliyorsanız bu sitede bulunan bebek kan grubu sorgulama bölümünden kan uyuşmazlığı kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca burada bulunan ekranda bebeğinizin kan grubunun hangi olasılıkla ne olacağını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde oldukça önemli olan kan uyuşmazlığı durumu için pozitif sonuç alırsanız tedbir almanız çok daha kolay olacaktır.


© 2024 Aksaray web tasarım Sitesaray.com